"Бъди човек - Ямбол" организира поредна благотворителна кампания за Коледа

неделя, 16 ноември 2025, 15:00

"Бъди човек - Ямбол" организира поредна благотворителна кампания за Коледа

Размер на шрифта


Доброволци от инициативата „Бъди човек“ отново осъществяват благотворителна кампания в област Ямбол в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора и нуждаещи се. Поредната акция е по повод Коледа, като раздаването ще се състои от 19 до 21 декември.
Това не е просто помощ с храна, а жест на внимание и на човечност, каза Деница Козарева от сдружението и разказа повече за организацията и провеждането на кампанията:
"За тази Коледа сме си поставили за цел да бъдат подпомогнати минимум 500 души в нужда. С каузата на сдружението към днешна дата са ангажирани повече от 170 доброволци от региона. Благодарим от сърце на дарителите, които ни подкрепят през годините, за да се случва Доброто! Успяваме да помагаме вече 10 години и сме реализирали 27 акции преди празниците Великден, Рождество Христово, Успение Богородично." 
До 14 декември продължава събирането на хранителни продукти за Коледа, като те могат да бъдат дарени в търговските обекти, подкрепящи кампанията. Парично дарение може да бъде направено в поставените кутии, по банков път или чрез платформата PayPal.
За десет години чрез кампанията на „Бъди човек-Ямбол“ са подкрепени над 5000 нуждаещи се. Доброволците са успели да обходят многократно всички 109 населени места в региона.
повече може да чуете в звуковия файл:

По публикацията работи: Георги Китанов - Радио Шумен