Автор:
Стоян Стоянов
понеделник 23 февруари 2026 12:44
понеделник, 23 февруари 2026, 12:44
Закрит плувен басейн в Шумен
СНИМКА: Радио Шумен
Размер на шрифта
Администрацията на шуменското Общинско предприятие „Общински жилища и имоти“ (ОЖИ) да бъде преместена в новия закрит плувен басейн. Това предложи ръководителят на дружеството Николай Колев на заседание на икономическата комисия към Общинския съвет.
Основен мотив за промяната е оптимизация на разходите. Общинското дружество стопанисва плувния комплекс, който няма да успее да се самоиздържа. Сега офисите на „Общински жилища и имоти“ са в центъра на града в близост до пазара.
Представители на икономическата комисия изразиха сериозни опасения, че преместването ще затрудни шуменци, които искат да посетят кабинетите на предприятието. Дотам няма удобен градски транспорт, а паркингът пред басейна е малък. Ако служителите оставят автомобилите си там, клиентите на басейна няма да имат къде да паркират.
Гражданите, които плащат месечни наеми на общинското предприятие, не е необходимо да идват до офисите му, тъй като могат да извършват плащания по банков път, каза Николай Колев.
Администрацията планира да увеличи курсовете на автобусите по линия №10 и да изгради нова автобусна спирка непосредствено до басейна, заяви зам.-кметът Николай Красенов Колев, без обаче да се ангажира с конкретни срокове.
Условията за работа в новите административни помещения на плувния комплекс бяха определени като „прекрасни“ от председателя на комисията Сунай Садък – в сравнение със сегашния адрес на предприятието на ул. „Цар Освободител“.
По време на дебата бяха обсъдени и юридически въпроси, свързани с формалното право на ползване на помещенията и съдбата на старата база, която ще бъде освободена. Досегашните офиси могат да бъдат предоставени за социални услуги, стана ясно на заседанието на комисията.
Предложението ще бъде гласувано на заседанието на Общинския съвет този четвъртък.
По публикацията работи: Велмира Стефанова