Директорът на "Градски транспорт"-Варна: Адекватно да се почистват баирите!

понеделник, 2 февруари 2026, 09:20

Директорът на "Градски транспорт"-Варна: Адекватно да се почистват баирите!

СНИМКА: Виждам те КАТ-Варна, Стефка Соколова

Размер на шрифта

Не навсякъде във Варна пътищата са приведени в нормално състояние, особено по баирите. Това подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден" Николай Антонов, изпълнителен директор на "Градски транспорт". По думите му, от сутринта екипите на градския транспорт са подготвили автобусите и са "свършили всичко, което трябва да се свърши". 

Всички линии се обслужват, тролеите също вървят, но някои линии закъсняват, а това се дължи на влошената метеорологична обстановка, подчерта Антонов. Той апелира снегопочистващите фирми: "По-адекватно да се пуска луга по баирите!". 

Закъсали коли затрудняват движението, трудно е потеглянето на автобусите в пътните участъци под наклон, обобщи Антонов. 

И преди минути по улица "Вяра" във Варна имаше закъсали автобуси, допълни изпълнителният директор на "Градски транспорт" във Варна. 

Тази сутрин линия 30 за местността Добрева чешма не е била обслужена, заради непочистена пътна отсечка, допълни Антонов.

Целия разговор с него е в звуковия файл в началото на публикацията. 

А какво е състоянието на улица "Вяра" тази сутрин и почиства ли се тя? Чуйте репортерската проверка на Павел Пенев (файлът е по-долу). 



По публикацията работи: Олга Карова